Proč životní pojištění pro děti?

zivotni pojisteni pro deti

1. 9. 2023

Pojištění pro děti je často opomíjeným tématem. V našem novém článku prezentujeme hlavní důvody, proč byste měli danou záležitost přinejmenším zvážit.

Životní pojištění pro děti

Životní pojištění pro děti je v České republice poměrně běžný produkt. Pojištění pro děti může zahrnovat různá rizika, jako jsou vážné nemoci, úrazy a trvalé následky úrazu.

Mnoho lidí automaticky sjednává pojištění pro rodinný dům, byt, nebo třeba auto. Ale pro děti? Tam už to tak zřejmé není. Životní pojištění pro děti však může rodině výrazně finančně pomoci v nenadálých situacích, například při nemoci, úraz, hospitalizace nebo invalidita. Životní pojištění může pomoci pokrýt léčebné výlohy, ušlý příjem druhého rodiče nebo i budoucí ušlý příjem, který může být důsledkem trvalých následků úrazu nebo nemoci.

Proč nechat pojistit dítě?

Nejčastější argument může být, že se přeci nemůže nic stát, a mnoho lidí tak považuje tento typ pojištění za zbytečný.

V případě, že však nastanou neočekávané situace v životě, jako úraz či nemoc, vyplatí vám pojišťovna pojistné plnění. Hlavní výhoda životního pojištění pro děti je, že obsahuje mnoho rizik a dalších nenadálých situací.

Obzvlášť atraktivní se může jevit životní pojištění s možností kombinace se zhodnocením finančních prostředků v rámci pojistného plnění.

V jakém výši pojistit dítě?

Za každých okolností je užitečné dítě pojistit vyšší částkou, kdyby se náhodou stalo něco vážného a potomek by utrpěl velmi vážné poúrazové poranění, v horším případě i s trvalými následky. V tomto případě životní pojištění opravdu stojí minimálně půl milionu, lepší je však počítat ve statisících.

Pokud se rozhodnete pokrýt v rámci pojištění pobyt dítěte v nemocnici, doporučujeme částku přibližně sto korun.

Zajímá vás, jak správně pojistit dítě? Přečtěte si náš článek kliknutím zde.

zivotni pojisteni pro deti 2

V jakém věku pojistit dítě?

Rozhodnutí o založení pojištění pro dítě může být ovlivňováno různými činiteli i vašimi konkrétními finančními cíli. Pokud například plánujete zajistit dítěti finanční prostředky na studium, je vhodné založit pojištění v době, kdy máte dostatek času na jejich shromažďování.

Častou životní etapou ovlivňující rozhodování o založení životního pojištění dítěte je nástup do školy. Velmi často však rodiče pojišťují své děti ihned po narození nebo v raném věku. Pojištění může poskytnout dlouhodobou ochranu, a pokud zvolíte životní pojištění se spořením, bude mít investiční složka dostatek času na svůj růst.

Výhody životního pojištění pro děti

Životní pojištění pro děti může nabídnout řadu výhod. Například, pokud dítě onemocní vážnou nemocí, může být poskytnuto finanční krytí pro léčbu a další náklady. Pokud dítě utrpí úraz, pojištění může poskytnout pojistné plnění.

Výhody životního pojištění pro děti lze sjednotit takto:

  • odškodnění za drobnější i vážné úrazy
  • připojistit lze i další rizika, jako například vážné nemoci, invaliditu apod.
  • možnost kombinace se spořící složkou – v rámci toho lze zajistit dítěti finanční podporu i v dospělosti
  • v případě spojení pojištění pro děti i rodiče lze získat zvýhodněnou cenu
Každá pojišťovna nabízí jiné podmínky pro sjednání životního pojištění. Nechte tuto práci na nás a získejte nezávazné srovnání pojištění online.

Jakou oblast chcete řešit?

hypo
sROVNÁNÍ NA MÍRU

Získejte srovnání hypoték, pojištění, investic.

Online srovnávače vám nabídnou okamžité srovnání ceníkových sazeb a cen bez ohledu na vaši situaci, konečná nabídka se tedy může výrazně lišit. Kvalita služby je pro nás klíčová, proto vám vytvoříme srovnání na míru a vyjednáme za vás ty nejlepší podmínky.

Sjednání a následná péče

Sjednáním to u nás nekončí.

Po vašem výběru nejvhodnějšího řešení vašich potřeb vás provedeme krok po kroku procesem sjednání produktu. Preferujeme online cestu sjednání, ale přizpůsobíme se vašim požadavkům a rádi se uvidíme fyzicky. Sjednáním to u nás nekončí, staráme se o vás i po podpisu smluv, poskytujeme služby osobního likvidátora pojistných událostí, hlídáme za vás termíny fixací u hypoték, hlídáme podpojištění a další.

zadost mobil