Jak správně pojistit dítě?

Jak správně pojistit dítě?

20. 8. 2023

Pojištění dítěte je krokem směrem k zajištění jeho budoucnosti a ochraně před nečekanými událostmi. Jestliže si kladete otázku, jak správně pojistit dítě, pak je tento článek adresovaný právě vám. Podrobněji se podíváme na různé druhy pojištění, mezi nimiž lze volit, a poradíme vám, jak vybrat to nejlepší pojištění pro vaše potřeby.

Životní pojištění dítěte

Životní pojištění dítěte je jednou z nejrozšířenějších forem pojištění. Jeho hlavní funkcí je poskytnout finanční ochranu v případě, že by se dítěti něco stalo. To může zahrnovat smrt, trvalé postižení nebo vážnou nemoc. Pojištění dítěte tedy umožňuje rodičům zajištění finanční stability rodiny v nepříznivých okolnostech.

Vybíráte-li životní pojištění pro dítě, je potřeba zvážit několik faktorů. Patří mezi ně:

  • Výše pojistného plnění – částka, kterou by vaše dítě nebo rodina obdržely v případě pojistné události.
  • Délka pojistné doby – do kdy bude pojištění platit.

Pojištění dítěte se spořením

Další variantou je pojištění dítěte se spořením, ta však není s ohledem na malé výnosy a vysoké náklady příliš zajímavá. Lze ji nahradit mnohem výhodnější formou, a to rizikovým pojištěním v kombinaci se samostatnou investicí. Tato možnost nabízí nižší poplatky a vyšší částky pojistného plnění, a je tedy poutavější jak z hlediska výnosů, tak i z hlediska výhodnějších nákladů. 

Úrazové pojištění dítěte

Úrazové pojištění dítěte je důležitou formou ochrany v případě, že by vaše dítě utrpělo vážný úraz. Tento druh pojištění může pokrýt léčebné náklady, rehabilitaci a další potřeby spojené s úrazem. Při výběru úrazového pojištění je důležité zjistit, jaké konkrétní události jsou v rámci pojištění zahrnuty, jaká částka by byla vyplacena v případě pojistné události a jaké jsou přesně podmínky pro vyplacení pojistného plnění.

jak správně pojistit dítě?
zdroj: freepik.com

Cena pojištění dítěte

Cena pojištění dítěte se může lišit v závislosti na různých faktorech, jako jsou druh pojištění, výše pojistného plnění, délka pojistné doby, věk dítěte, zdravotní stav, případně další specifické podmínky daného pojišťovacího produktu. Každý druh pojištění má své vlastní parametry, které ovlivňují cenu.

Řada pojišťoven nabízí možnost sjednat životní pojištění online a zároveň poskytuje slevy na pojistné. Nespoléhejte ale na nepřesné kalkulačky životního pojištění. Máte-li zájem dozvědět se více informací o sjednání životního pojištění online, využijte naše srovnání životního pojištění. Na základě individuálních parametrů pro vás vypracujeme srovnání na míru a dále vyjednáme nejvýhodnější cenu pojistky.  

V jakém věku založit pojištění pro dítě?

Rozhodnutí o založení pojištění pro dítě může být ovlivňováno různými činiteli i vašimi konkrétními finančními cíli. Pokud například plánujete zajistit dítěti finanční prostředky na studium, je vhodné založit pojištění v době, kdy máte dostatek času na jejich shromažďování.

Častou životní etapou ovlivňující rozhodování o založení životního pojištění dítěte je nástup do školy. Velmi často však rodiče pojišťují své děti ihned po narození nebo v raném věku. Pojištění může poskytnout dlouhodobou ochranu, a pokud zvolíte životní pojištění se spořením, bude mít investiční složka dostatek času na svůj růst.

Jak správně pojistit dítě?
zdroj: freepik.com

Pojistit své dítě je jedním z nejdůležitějších kroků, které můžete udělat pro jeho stabilní budoucnost. Zajišťuje nejen finanční bezpečnost, ale také klid ve chvílích, kdy se vyskytnou neočekávané události. Buďte vy i vaše dítě o krok napřed a nechte si od nás zpracovat nezávaznou kalkulaci životního pojištění online. Porovnáme nabídky od různých pojišťoven a pomůžeme vám vybrat nejlepší pojištění odpovídající vašim potřebám i finančním možnostem.

Jakou oblast chcete řešit?

hypo
sROVNÁNÍ NA MÍRU

Získejte srovnání hypoték, pojištění, investic.

Online srovnávače vám nabídnou okamžité srovnání ceníkových sazeb a cen bez ohledu na vaši situaci, konečná nabídka se tedy může výrazně lišit. Kvalita služby je pro nás klíčová, proto vám vytvoříme srovnání na míru a vyjednáme za vás ty nejlepší podmínky.

Sjednání a následná péče

Sjednáním to u nás nekončí.

Po vašem výběru nejvhodnějšího řešení vašich potřeb vás provedeme krok po kroku procesem sjednání produktu. Preferujeme online cestu sjednání, ale přizpůsobíme se vašim požadavkům a rádi se uvidíme fyzicky. Sjednáním to u nás nekončí, staráme se o vás i po podpisu smluv, poskytujeme služby osobního likvidátora pojistných událostí, hlídáme za vás termíny fixací u hypoték, hlídáme podpojištění a další.

zadost mobil