Články

Sledujeme za vás dění a novinky v oblasti financí. Pokud zde nenajdete téma, které řešíte, ozvěte se nám.

office1

Co je povinné ručení a jaké změny nás čekají?

26. 11. 2023

Již brzy nás čekají změny v zákoně o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla. Kdo bude plátcem povinného ručení? Kde všude bude možné jezdit bez zelené karty? Podrobný přehled změn naleznete uvnitř našeho článku.

Co je povinné ručení a jaké změny nás čekají?
Jak sporit a investovat pro deti

Jak spořit a investovat pro děti?

19. 11. 2023

Až Vám děti vyrostou, jistě je potěší mít nějakou tu korunku po ruce. Jak ale vybrat ten nejlepší finanční nástroj, aby se peníze, které pro ně spoříte, správně zhodnotily? Přečtěte si v našem novém článku.

Nájem nebo hypotéka? Co je pro vás lepší?

12. 11. 2023

Plánujete bydlení, ale nejste si jisti, zda je lepší nájem, nebo spíše hypotéka? Zajímají vás specifika manželské hypotéky či hypotéky pro mladé? Přečtěte si náš článek a zjistěte, která z možností je ta pravá pro vás.

nájem nebo hypotéka?
Obrazek1

Jak pojistit tepelné čerpadlo nebo fotovoltaiku?

6. 11. 2023

Vlastníte tepelné čerpadlo či fotovoltaiku, nebo pořízení teprve plánujete? Jak správně tuto záležitost pojistit, a na co si dát pozor? Přečtěte si v našem novém článku.

Penzijní spoření nebo investice?

29. 10. 2023

Chcete si zajistit finanční stabilitu a pohodlí v důchodu, ale nevíte, zda zvolit penzijní spoření, nebo investice? Více informací o výhodách a nevýhodách obou těchto finančních kategorií se dozvíte uvnitř článku.

Penzijní spoření nebo investice?
ruceni cizi nemovitosti modified

Jakou nemovitostí mohu ručit bance?

22. 10. 2023

Ručení nemovitostí je základní podmínkou hypotéky. Jakou nemovitost je však možné použít, a co banky akceptují? Přečtěte si v našem novém článku.

Proč je důležité pojištění majetku a osob?

15. 10. 2023

Nejste si jisti, za jakým účelem se pojištění majetku a osob sjednávají, anebo jste ztraceni v jejich druzích a pojistných podmínkách? Přečtěte si náš článek a mějte jasno v tom, jak vám tato pojištění mohou být prospěšná.

Proč je důležité pojištění majetku a osob?
Obrazek2 modified

Rozdíl mezi penzijním spořením a připojištěním

8. 10. 2023

Jak si zajistit svou budoucnost? Jaký je rozdíl mezi penzijním spořením a penzijním připojištěním? Který z nich je výhodnější? Poradíme Vám v článku.

Hypotéka - nejčastější dotazy

01. 10. 2023

Na co všechno lze získat hypotéku? Je možná hypotéka bez úspor? Jaké druhy příjmů banka uzná? Přečtěte si odpovědi na nejčastější dotazy spojené s hypotékou a získejte relevantní informace na jednom místě.

Hypotéka - nejčastější dotazy
investice modified

Co jsou ETF?

24. 9. 2023

Investování je v dnešní době velmi populární, a jednou s jeho částí může být právě ETF. Co jsou ETF? Jak fungují a jak do nich investovat? Pokud vás tato oblast zajímá, odpovědi najdete v našem novém článku.

Podílové fondy - jak fungují a jak do nich investovat?

17. 9. 2023

Podílové fondy jsou skvělý způsob, jak rozšířit své investiční portfolio a dosáhnout finančního růstu. Přečtěte si více o tom, co jsou podílové fondy, jak fungují a jak do nich investovat.

Podílové fondy - jak fungují a jak do nich investovat?
Hypoteka pro OSVC modified

Paušální daň a hypotéka - lze to?

Jste podnikatelem v režimu paušální daně, a chystáte se zažádat o hypotéku? Jak doložíte své příjmy? Pokud Vás tato problematika zajímá, odpovědi najdete v našem novém článku.

Jak dosáhnout na hypotéku?

3. 9. 2023

Hypotéka je pro mnoho lidí nezbytnou podmínkou k zajištění vlastního bydlení. Zvyšte své šance na její získání přečtením našeho článku, v němž vám přinášíme informace a tipy, jak dosáhnout na hypotéku a našetřit na požadovaný základ. 

Jak dosáhnout na hypotéku?
kisspng bar chart line chart photography 3d texture transparent financial element 5aa2e6a30b9094.9868042015206253150474 removebg preview modified

Co je variabilní hypotéka?

27. 8. 2023

Pokud v současné době řešíte žádost o hypoteční úvěr, možná zvažujete volbu mezi variabilní a fixní hypotékou. V našem článku představujeme, co fixní i variabilní hypotéka znamená, a také rozdíly, výhody a nevýhody obou variant.

Jak správně pojistit dítě?

20. 8. 2023

Zdraví a bezpečí dítěte jsou prioritou každého rodiče. Přemýšlíte i vy, jak správně pojistit své dítě? V tomto článku rozebíráme druhy pojištění, mezi nimiž lze vybírat, a další důležité otázky.

Jak správně pojistit dítě?
Obrazek1 modified

Jak dlouhou zvolit fixaci hypotéky?

13. 8. 2023

Pokud Vám končí fixace hypotéky, včas byste měli přemýšlet o jejím refinancování. Jak dlouhou fixaci zvolit? Informace a tipy na její zajištění najdete v našem novém článku.

Jak dlouho trvá vyřízení hypotéky?

6. 8. 2023

Vyřízení hypotéky vyžaduje důkladnou přípravu. Přečtete si náš článek a buďte plně informováni o tom, jak dlouho celý proces trvá,  co je potřeba k vyřízení hypotéky nebo které faktory mohou dobu vyřízení ovlivnit. 

Jak dlouho trvá vyřízení hypotéky?
investice do zlata

Proč investovat do zlata?

30. 7. 2023

Zlato je oblíbenou komoditou pro investory nejen v době ekonomické nejistoty, jelikož má schopnost udržet svou hodnotu. Zjistěte, proč tomu tak je a další důvody, proč je zlato považováno za bezpečnou investici.

Kolaudace nemovitosti a její souvislost s hypotékou

23. 7. 2023

Kolaudace nemovitosti je důležitým procesem, který potvrzuje dokončení stavby a její soulad se stavebními předpisy. Přečtěte si vše o průběhu kolaudace na jednom místě a zjistěte, proč je nezbytná pro získání hypotečního úvěru. 

kolaudace nemovitosti a její souvislost s hypotékou
bonita klienta 2

Jak si spočítat vlastní bonitu?

16.7. 2023

Chcete znát svou vlastní bonitu? Naučte se, jak ji správně spočítat a získat přehled o své finanční situaci. Přečtěte si naše tipy a rady pro výpočet bonity.

Jak funguje životní pojištění?

25. 6. 2023

Životní pojištění vám a vašim blízkým zajistí finanční prostředky v případě neočekávaného výpadku příjmu v důsledku nemoci či úrazu a jeho léčby. Vše o životním pojištění prezentujeme v našem novém článku.

Obrazek2 modified
Hypotéky budou dostupnější - zrušení DSTI

Hypotéky budou dostupnější - zrušení DSTI

14. 6. 2023

Rada České národní banky rozhodla o zrušení jednoho z limitů, který patřil mezi pravidla pro získání hypotéky. Od 1. července 2023 banky nově nebudou muset brát ohled na ukazatel DSTI. 

Jak se odhaduje cena nemovitosti

7. 6. 2023

Růst cen nemovitostí lze zaznamenat v každém evropském státě. V roce 2022 byl meziroční růst cen nemovitostí nejvyšší právě v České republice. Vše o oceňování cen nemovitostí prezentujeme v našem novém článku.

Jak se odhaduje cena nemovitosti modified 1
156535 golden tower coins stack png file hd modified

Konsolidační balíček

17. 5. 2023

Vláda představila nový konsolidační balíček s potenciální platností od roku 2024. Přináší s sebou například sloučení snížených sazeb DPH 10 a 15 % na 12 %, zvýšení daně z právnických osob na 21 %, či zrušení slevy na studenta…

Nemocenská

5. 5. 2023

Nemocenská je dávka nemocenského pojištění, která nahrazuje výpadek příjmu v případě pracovní neschopnosti. V jaké výši je  a za jak dlouho je možné o ni zažádat se dočtete v našem novém článku.

Obrazek1 modified
Dan z nemovitosti 2023

Daň z nemovitosti 2023

20. 4. 2023
Daň z nemovitosti může být mnohdy náročná na pochopení zejména v případě, kdy k zápisu do katastru dojde ten samý rok. Jak postupovat v podání daňového přiznáni k dani z nemovitosti a mnoho dalšího se dočtete v našem novém článku.

Minimální mzda 2023

29. 3. 2023

Minimální mzda je a nadále
i bude jedním z nejdůležitějších témat veřejného života. V tomto článku prezentujeme změny, které s sebou přináší změna minimální mzdy pro rok 2023. 

minimální mzda 2023
Evropská energetická krize

Evropská energetická krize

13. 3. 2023

Evropa čelí rostoucím cenám
a nedostatku energií, zejména zemního plynu. V tomto článku se podíváme na hlavní příčiny, důsledky a možná řešení…

Jakou oblast chcete řešit?

hypo
sROVNÁNÍ NA MÍRU

Získejte srovnání pro váš konkrétní případ.

Online srovnávače vám nabídnou okamžité srovnání ceníkových sazeb a cen, bez ohledu na vaši situaci, konečná nabídka se tedy může výrazně lišit. Kvalita služby je pro nás klíčová, proto vám vytvoříme srovnání na míru a vyjednáme za vás ty nejlepší podmínky.

Sjednání a následná péče

Sjednáním to u nás nekončí.

Po vašem výběru nejvhodnějšího řešení vašich potřeb vás provedeme krok po kroku procesem sjednání produktu. Preferujeme online cestu sjednání, ale přizpůsobíme se vašim požadavkům a rádi se uvidíme fyzicky. Sjednáním to u nás nekončí, staráme se o vás i po podpisu smluv, poskytujeme služby osobního likvidátora pojistných událostí, hlídáme za vás termíny fixací u hypoték, hlídáme podpojištění a další.

zadost mobil